
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 nF |
| Tolerance | ±10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Active |
| Mounting Style | Surface Mount |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0402 |
| halogen free status | Halogen Free |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
Stock: 4573
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01934
Ext.Price$0.01934
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01934 | $0.01934 |
| 10 | $0.00967 | $0.09670 |
| 50 | $0.00744 | $0.37200 |
| 100 | $0.00572 | $0.57200 |
| 500 | $0.00511 | $2.55500 |
| 1000 | $0.00456 | $4.56000 |
| 3000 | $0.00392 | $11.76000 |
| 5000 | $0.00372 | $18.60000 |
| 10000 | $0.00353 | $35.30000 |
| 30000 | $0.00335 | $100.50000 |
| 50000 | $0.00317 | $158.50000 |
| 100000 | $0.00297 | $297.00000 |
